Nedaleko Jihlavy, v malé vísce zvané Dvorce stojí u Jedlovského potoka na louce obklopené lesy dřevěná srubová základna Pionýrské skupiny Táborové Osady Mešnice.

Tu od roku 2008 budují společnými silami i finančními příspěvky členové skupiny, kamarádi, rodiče, příbuzní a sponzoři. Chaloupka stojí na pronajatém obecním pozemku, na který skupina přesídlila z pronajatého stavení v Dolních Hutích, kde byl příliš vysoký nájem, který si jako nezisková organizace nemohla dovolit.

Chalupa má hlavní místnost, kterou je kuchyň spojená s jídelnou. Ta v nepříznivém počasí slouží také jako společenská herna či klubovna. Menší chodbička nás zavede k technické místnosti s kotlem na ohřev vody a ke schodišti do patra. Nahoře v patře je rozlehlá spací část pro malé i velké. V teplejších dnech každý rád posedí na terásce, která je součástí chalupy nebo na balkoně v patře.

Chaloupka má rozlohu přibližně 90 m2. Celé tábořiště je pak vybaveno také sprchami, suchými WC, umývárkou, hřištěm, kolnami na uskladnění materiálu a nechybí ani zahrádka nebo ohniště.

Krásné okolí skryté před civilizací nabízí nevšední pohled na život zvířat v okolních lesích a na zajímavé rostliny, které tu rostou. Neobvyklým zážitkem, a to hlavně pro děti, je také Jedlovský potok, ve kterém se především v létě vyřádí každý.

Z chaloupky ve Dvorcích lze vyrazit na výlety nebo za koupáním do okolních vesnic – Cejle, Kostelec a nebo do krásné přírody na Čeřínek.

I když se na základně táborové osady Mešnice už pořádají letní tábory i víkendové výpravy, stále je co budovat, vylepšovat a zvelebovat.